Minister Peter Plavčan si na úvod Európskeho týždňa športu zabehal v Košiciach

10.09.2016
     So štartovým číslom 2 a spolu s ďalšími zamestnancami ministerstva školstva si dnes v Košiciach zabehol minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan 4,2 km dlhý beh v uliciach mesta. Išlo o nesúťažné podujatie, ktoré symbolicky odštartovalo Európsky týždeň športu, organizovaný pod záštitou slovenského predsedníctva v Rade EÚ.
     "Mám isté dýchacie problémy a nie som úplne fit. Verím však, že úspešne dobehnem do cieľa," poznamenal pred štartom minister Plavčan, ktorý spolu s kolegami beh aj napriek horúčave úspešne dokončil.
    Druhý ročník iniciatívy Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity v celej Európe bol v metropole východného Slovenska oficiálne otvorený za účasti významných hostí, okrem ministra Plavčana aj eurokomisára Tibora Navracsicsa, či bývalého francúzskeho reprezentanta vo futbale Christiana Karembeua. Ten je spolu so slovenskou olympioničkou Dankou Bartekovou ambasádorom celého projektu.
     Minister Plavčan taktiež slávnostne odhalil jeden z pylónov pri pamätníku maratonu mieru. Na nich bude autor Arpád Račko každý rok vyrývať meno víťaza pretekov do roku 2063. V Košiciach navštívil aj Východoslovenské múzeum, kde si prezrel známy Košický zlatý poklad.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku