Minister Peter Plavčan prijal nového prezidenta SOV Antona Siekela

30.11.2016
     Téma vzájomnej spolupráce v oblasti športu bola predmetom dnešného rokovania medzi ministrom školstva, vedy, výskumu a športu SR Petrom Plavčanom a prezidentom Slovenského olympijského výboru (SOV) Antonom Siekelom.
     Prijatie sa uskutočnilo pri príležitosti zvolenia Antona Siekela do funkcie prezidenta SOV, pri vykonávaní ktorej mu zaželal minister školstva veľa úspechov. V rozhovore sa obaja zhodli na podpore športovej reprezentácie, talentovanej mládeže, ako aj športovcov so zdravotným znevýhodnením.
     Peter Plavčan v tejto súvislosti ocenil výsledky našich športovcov na olympijských a paralympijských hrách v brazílskom Rio de Janeiro, ale aj prácu celých športových tímov. "Takisto sme sa dotkli nedávno schváleného zákona o športe, ktorý pozitívne nastavuje podporu pre mladých talentovaných športovcov. Som veľmi rád, že sme našli veľa spoločných tém. Teším sa na spoluprácu so slovenským olympijským hnutím, ktoré budeme podporovať," dodal na záver tlačového brífingu, ktorý sa konal po skončení rokovania, minister školstva Peter Plavčan.  
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku