Minister Peter Plavčan ocenil Petra Káčera

26.08.2016
     Z rúk ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Plavčana si dnes prevzal ďakovný list filantrop a správca Nadácie TA3 Peter Káčer. Minister tak ocenil jeho výchovné pôsobenie na mladú generáciu v oblasti humanity a za mimoriadny športový výkon.
     Hoci sa narodil s detskou mozgovou obrnou, vyštudoval Fakultu manažmentu Univerzity Komenského a organizuje týždňovú cestu na bicykli z Bratislavy na Štrbské Pleso.
     „Nesmierne si ho vážim za to, čo v živote dosiahol napriek svojmu postihnutiu. Je to obdivuhodný príklad tohto, že silná vôľa dokáže prekonávať zdanlivo neprekonateľné prekážky v živote i športovej oblasti. Navyše jeho aktivity pomáhajú ďalším ľuďom, ktorí to potrebujú,“ konštatoval minister Plavčan. Ten súčasne vyjadril záujem pridať sa k Petrovi Káčerovi na jeho najbližšej ceste na Štrbské Pleso.
     „To, čo sa podarilo dokázať, nie je zďaleka moja zásluha. Bez pomoci celého tímu nadácie by to nebolo možné,“ vyhlásil skromne P. Káčer. Ako poznamenal, príprava pred akciou si vyžaduje vždy veľa tréningu, tento rok v rámci neho absolvoval na svojom bicykli už 2 600 kilometrov.
     Peter Káčer v rámci nadácie pomáha sociálne slabým obyvateľom, ktorí majú zdravotné problémy a nemôžu si dovoliť liečenie. Za svoje aktivity získal v roku 2014 ocenenie Krištáľové krídlo.
 
 
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku