Minister Peter Plavčan ocenil čerstvých juniorských majstrov sveta v hokejbale

29.07.2016
     Gratuláciu k zlatým medailám a oficiálne poďakovanie z rúk ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Plavčana si prevzali juniorskí reprezentanti SR v hokejbale a celý realizačný tím. Pred dvoma týždňami sa im podarilo získať v anglickom Sheffielde titul majstrov sveta do 20 rokov, čím obhájili prvenstvo z roku 2014.
    „Veľmi sa teším z vášho víťazstva. Je to významný úspech nášho športu a bol by som rád, keby pomohol k šíreniu zdravého životného štýlu, ktorého neodmysliteľnou súčasťou je aj pohyb a športovanie,“uviedol minister Plavčan.Súčasne prisľúbil, že sa príde osobne pozrieť na zápasy slovenského tímu na budúcoročnom šampionáte v Českej republike. Realizačný tím reprezentácie na oplátku venoval ministrovi reprezentačný dres, ktorý si Peter Plavčan hneď aj vyskúšal.
    Na juniorských majstrovstvách sa zúčastnili aj ďalšie dva slovenské tímy, ktoré sa takisto v konkurencii rovesníkov nestratili. Reprezentanti do 18 i 16 rokov zhodne získali strieborné medaily. Viacerí slovenskí hráči si okrem toho odniesli aj individuálne ocenenia a dostali sa aj do All-Star tímov šampionátu.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku