Minister Peter Plavčan na Festivale vedy a techniky AMAVET

     V nedeľu 13. novembra sa skončil týždeň, počas ktorého sa vede a technike venovalo viac pozornosti ako inokedy. Jedným z hlavných podujatí Týždňa vedy a techniky na Slovensku bol už 19. ročník Festivalu vedy a techniky AMAVET, ktorý je celoslovenskou prezentáciou vedeckých projektov nádejných mladých vedcov. Podujatie sa konalo pod záštitou slovenského predsedníctva v Rade EÚ.
     Na slávnostnom vyhodnotení výsledkov sa zúčastnil aj minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan. Podľa jeho slov je veda a technika hlavným predpokladom konkurencieschopnosti ekonomiky a spoločensko-hospodárskeho rozvoja krajiny.
     „Z tohto dôvodu je preto potrebné klásť dôraz predovšetkým na mladú generáciu a podporovať ju v jej úsilí pôsobiť v oblasti vedy a techniky,“ povedal šéf rezortu, pričom dodal, že AMAVET je podujatím, ktoré tieto ciele napĺňa.
     Do  celoslovenského finále postúpilo z krajských kôl 80 najlepších vedecko-technických prác v 11 kategóriách: Biológia, Chémia, Matematika, Elektrina a mechanika, Energia a transport, Environmentálne vedy, Fyzika a astronómia, Geovedy, Informatika a počítačové inžinierstvo, Medicína a zdravotníctvo a Spoločenské vedy. Projekty hodnotila komisia zložená z dvadsiatich odborníkov z radov vedcov či vysokoškolských pedagógov.
      Podrobnejšie o výsledkoch na: www.festivalvedy.sk.

Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky