Minister Peter Pellegrini ocenil žiakov a študentov za úspešné reprezentovanie Slovenska

11.11.2014
     Viac ako 80 žiakov a študentov, ktorí v uplynulom školskom roku úspešne reprezentovali Slovenskú republiku na medzinárodných predmetových olympiádach a športových či umeleckých súťažiach, si dnes prevzalo z rúk ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Pellegriniho Pamätný list sv. Gorazda. Ocenenia odovzdal v Bratislave pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva.
     Podľa ministra je ocenenie poďakovaním, že sa títo žiaci dali na neľahkú cestu. Ocenil ich úsilie a snahu presadiť sa a zaželal im, aby si tento prístup zachovali. Zároveň pripomenul odkaz blížiaceho sa Dňa boja za slobodu a demokraciu, kde práve študenti zohrali významnú úlohu. „Bol by som veľmi rád, ak by ste sa stali aj vy podobným príkladom pre svojich rovesníkov a pozitívnym vzorom, ktorý im ukáže cestu k úspechu. Cestu správnym smerom, ktorá im pomôže zorientovať sa v živote a nájsť uplatnenie v prospech celej spoločnosti,“ uviedol Peter Pellegrini.
     Medzi ocenených študentov patria napríklad aj zlatí medailisti z celosvetovej Olympiády projektov I-SWEEEP v USA, z celosvetovej súťaže mladých vedcov Intel ISEF v USA, ako aj viacerých medzinárodných predmetových olympiád.

Fotogaléria všetkých ocenených

 
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku