Minister Juraj Draxler navštívil Základnú školu v Palíne

05.11.2015
     V stredu 4. novembra privítala riaditeľka Základnej školy s materskou školou Štefana Ďurovčíka v Palíne Eva Tchuriková spolu so starostom obce Štefanom Fiľom v priestoroch školy vzácnu návštevu v podobe ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraja Draxlera.
     Minister si prezrel školu, ktorá je zameraná na výučbu cudzích jazykov a informatiky, ale venuje sa aj príprave žiakov na budúce povolanie prostredníctvom polytechnickej výchovy, ktorej sa v škole, vďaka zapojeniu sa do projektu, mimoriadne darí. Pán minister mal možnosť zúčastniť sa hodiny techniky, informatiky, biológie, ale aj anglického jazyka či rodinnej prípravy. Páčila sa mu zanietenosť nielen učiteľov, ale aj žiakov, ktorých vyučovanie doslova bavilo.
     Pri svojej prehliadke nezabudol ani na škôlkarov. Navštívil mladšie i staršie deti, ktoré sa   práve venovali výchovnej činnosti. Zaoberali sa ľudským telom a rozoznávaním chutí.
     Dôležitou časťou návštevy ministra bol aj rozhovor s učiteľmi, v ktorom nezabudol spomenúť, že „palínska škola mu je známa vďaka úspechom v rôznych celoslovenských súťažiach, ale aj pre dobré vzdelávacie výsledky,“ čo samozrejme poteší každého pedagóga, ktorý sa snaží v dnešnej uponáhľanej dobe dostať žiakov na svoju stranu.
     Na záver návštevy sa ministrovi poďakovali žiaci svojským spôsobom, odovzdali mu vlastnoručne vyrobené darčeky v podobe vtáčej búdky, dekoratívnych pohárov i maľby s tematikou jesene.

Zdroj: Školský servis/TASR
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku