Minister Juraj Draxler diskutoval so stredoškolákmi v rámci konferencie TEDxYouth

07.02.2015
     Za účasti ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraja Draxlera sa dnes 7. februára 2015 v Bratislave konala konferencia TEDxYouth organizovaná stredoškolákmi pre stredoškolákov. Ide vôbec o prvé takéto podujatie konané na Slovensku.
     CieľomTEDxYouth Bratislava bolo zoznámiť mladých ľudí s inšpiratívnymi osobnosťami, ktoré už v mladom veku začali svoju úspešnú cestu, a tak ich motivovať k väčšej proaktivite a záujmu o svoje okolie.
     Témou podujatia bolo heslo “Power in YOUth” - teda že sila a energia sa nachádza v mladých ľuďoch, treba ju iba objaviť a využiť. Súčasťou konferencie boli aj workshopy v úzkych skupinách, kde sa účastníci dozvedeli užitočné informácie o štúdiu v zahraničí, možnostiach v Európskej únii či projektovom manažmente.
     Minister Juraj Draxler diskutoval so stredoškolákmi v rámci jedného zo pripravených workshopov o rozličných problémoch a plánoch do budúcnosti v oblasti stredného i vysokého školstva na Slovensku, ako aj pripravovaných zmenách v rezorte školstva.
     „Sám som bol prekvapený tou spŕškou nápadov a pripomienok k stavu nášho školstva a jeho kvalite, ktoré zazneli zo strany študentov“, poznamenal šéf rezortu školstva. Študenti sa pýtali, ako by ministerstvo chcelo zvýšiť motiváciu učiteľov, aby lepšie učili, či rezort školstva neuvažuje o celkovej zmene vzdelávacieho systému, ako aj na podobu maturitnej skúšky. Diskusia trvajúca viac ako hodinu sa niesla v neformálnej a otvorenej atmosfére a pokračovala kvôli veľkému záujmu ešte aj po oficiálnom konci workshopu.
     TEDx je medzinárodný formát konferencií, na ktorých vystupujú rečníci z rôznych oblastí. O podujatie bol veľký záujem - počet prihlásených prevýšil takmer dvojnásobne kapacitu priestorov.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku