Minister Dušan Čaplovič zavíta zajtra na cyklistické preteky Okolo Slovenska

07.06.2012

     Dojazd najdlhšej 4. etapy medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska z Veľkého Krtíša do Bratislavy sa uskutoční zajtra, 8. júna 2012 cca o 16.30 h, za účasti ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušana Čaploviča.   
     Preteky Okolo Slovenska, ktorých organizátorom je Slovenský zväz cyklistiky, sú najvýznamnejším cyklistickým podujatím na Slovensku. Na tohtoročnom 56. ročníku súťaží 20 tímov zo 14 krajín sveta. Spomedzi slovenských cyklistov sa na pretekoch zúčastňujú Maroš Kováč, Róbert Nagy či starší brat známeho Petra Sagana, Juraj.
     Prvý ročník pretekov sa uskutočnil v roku 1954, mal sedem etáp a na štart nastúpilo 78 pretekárov z vtedajšieho Československa. O dva roky neskôr sa už podujatie stalo medzinárodným a štartovali na ňom také cyklistické osobnosti ako Sergej Suchoručenkov či Olaf Ludwig.
     Zajtrajší dojazd najdlhšej 4. etapy medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska sa očakáva okolo 16:30 hod. pred novou budovou Slovenského národného divadla, Pribinova ul., Bratislava.

Michal Kaliňák
hovorca

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku