Minister Dušan Čaplovič prijal bývalú americkú krasokorčuliarku Michelle Kwanovú

23.05.2013
     Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušan Čaplovič sa dnes na pôde rezortu školstva stretol so známou americkou krasokorčuliarkou Michelle Kwanovou, 5-násobnou majsterkou sveta a držiteľkou dvoch olympijských medailí. Na stretnutí sa zúčastnil aj veľvyslanec Spojených štátov amerických na Slovensku Thedore Sedgwick.
     Dušan Čaplovič ocenil úspešnú športovú kariéru, ako aj súčasné diplomatické aktivity bývalej krasokorčuliarky, ktorá posledných šesť rokov zastupovala USA v zahraničí v pozícii prvej verejnej diplomatickej vyslankyne ministerstva zahraničných vecí. Dnes pracuje na tomto rezorte ako vyšší poradca pre verejnú diplomaciu a verejné záležitosti.
     V rámci diskusie si vymenili informácie o fungovaní športu v oboch krajinách, pripravovaných aktivitách a zámeroch, ako aj o možnej budúcej spolupráci v oblasti akademického športu. Zároveň sa zhodli na pozitívnom vplyve športu na mládež a jej zdravý štýl života.
     „Z vlastného športového pôsobenia som sa naučila, ako sa po páde postaviť a ísť ďalej. Práve toto posolstvo chcem odovzdávať mladým ľuďom a prostredníctvom športovej diplomacie sa usilujem aj o zachovanie mieru vo svete,“ povedala Michelle Kwanová. Minister školstva Dušan Čaplovič označil šport za dôležitý pre zdravý vývoj mladých ľudí a v tejto súvislosti uviedol: „Mňa šport naučil pevnej vôli, mnohému pre život a nielen oslavovať víťazstvá, ale aj džentlmensky prijímať prehry.“
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku