Minister Dušan Čaplovič predstavil prezidentovi SR plány na modernizáciu školstva

20.04.2012

     Ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušana Čaploviča prijal včera spolu s rektormi vysokých škôl a ďalšími predstaviteľmi školstva a vedy prezident SR Ivan Gašparovič. Minister na stretnutí predstavil hlave štátu svoje plány a návrhy, ktoré majú viesť k modernizácii slovenského školstva.
     Už na jeseň sa chystá predložiť poslancom Národnej rady SR novelu vysokoškolského zákona. „Zhodneme sa, že to, čo bolo pripravené a kde nájdeme spoločnú reč, budeme predkladať do parlamentu na jeseň a súčasne tam niektoré veci ešte dotiahneme," uviedol v tejto súvislosti Dušan Čaplovič.
     Zmeny plánuje aj vo financovaní vysokých škôl, ktoré chce rozdeliť do dvoch kategórií. Iné kritériá by mali platiť pre humanitné a iné pre technické a prírodovedné smery, pričom o podrobnostiach bude rokovať s rektormi. Za nevyhnutné považuje taktiež sprísnenie kritérií na hodnotenie vysokých škôl zo strany Akreditačnej komisie.
     Okrem toho hovoril Dušan Čaplovič s prezidentom a rektormi aj o spôsobe, akým mladú generáciu viac motivovať na technické a prírodné vedy. Minister vidí cestu v posilnení matematiky, fyziky a prírodných vied už na druhom stupni základnej školy a stredných školách.

Fotogaléria

Bratislava 20. apríl 2012

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku