Minister Dušan Čaplovič navštívil púchovskú Fakultu priemyselných technológií TUAD

23.10.2012

     Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušan Čaplovič sa dnes 23. októbra 2012 v Púchove stretol s vedením a štrajkujúcimi študentmi Fakulty priemyselných technológií (FPT) patriacej pod Trenčiansku univerzitu Alexandra Dubčeka v Trenčíne (TUAD). Študenti tu vyhlásili okupačný štrajk po tom, čo sa objavili správy o chystanom sťahovaní FPT do Trenčína a rektor TUAD dal výpoveď dekanovi fakulty Jánovi Vavrovi.
     Minister Dušan Čaplovič sa bol priamo na mieste informovať o vzniknutej situácii, na ktorú už MŠVVaŠ SR zareagovalo vyslaním kontroly na rektorát TUAD. Tá sa začala práve dnes.
     „Prišiel som medzi vás, lebo som to sľúbil predstaviteľom fakulty a akademickej obce na piatkovom stretnutí na ministerstve. Som presvedčený, že univerzita, ktorá nesie hrdé meno Alexandra Dubčeka si nezaslúži situáciu, v ktorej sa momentálne nachádzate", vyhlásil minister na stretnutí so študentmi a pracovníkmi fakulty.
     Taktiež vyzdvihol formu, akou sa študenti rozhodli dať najavo svoj nesúhlas. „Oceňujem kultivovaný okupačný štrajk, v ktorom vyjadrujete svoje postoje a pritom štandardne prebieha výučba. Urobím všetko pre očistenie mena dekana a fakulty, ktorú považujem za najlepšiu zo všetkých na trenčianskej univerzite".

Fotogaléria
Videozáznam  

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku