Minister Dušan Čaplovič na oficiálnom privítaní slovenských paralympionikov

17.03.2014
      Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušan Čaplovič sa v pondelok 17. marca 2014 zúčastnil na oficiálnom privítaní Slovenského paralympijského družstva Soči 2014. Na zimných paralympijských hrách získali naši reprezentanti celkovo sedem medailí. Dve zlaté medaily si odniesla Henrieta Farkašová s navádzačkou Natáliou Šubrtovou v zjazdovom lyžovaní a obrovskom slalome, tretiu zlatú medailu pridal Jakub Krako s navádzačom Martinom Motykom v super obrovskom slalome. Strieborné medaily získali v zjazdovom lyžovaní Miroslav Haraus s navádzačom Marošom Hudíkom a Jakub Krako s navádzačom Martinom Motykom v obrovskom slalome. Bronzové medaily v ženskom slalome si odniesli zo Soči Petra Smaržová a Henrieta Farkašová s Natáliou Šubrtovou.
      Podľa nového systému platného od letnej paralympiady v Londýne roku 2012 je finančné ohodnotenie úspechov na paralympiade rovnaké ako odmena pre klasických olympionikov.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku