Navigácia
Skočiť na obsah

Minister Drucker pozval samosprávy k spolupráci na zmenách v školstve

Ministerstvo školstva pripravilo v programovom vyhlásení ambiciózny plán zmien, ktorý rozpracovalo do 40 projektov. Pri ich riešení sa rezort spolieha aj na spoluprácu so samosprávami. Vyhlásil to minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Tomáš Drucker na pracovnom kongrese v Poprade. „V mnohých projektoch budú samosprávy významným partnerom do diskusie o hľadaní najlepších riešení.”

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Tomáš Drucker

Šéf rezortu školstva sa dnes (11. decembra) zúčastnil spoločne s ďalšími členmi vlády
na 1. pracovnom kongrese Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR
s komunálnymi lídrami v Poprade.

Medzi projektmi, ktoré si vyžadujú spoluprácu so samosprávami, minister spomenul zavedenie normatívneho financovania materských škôl, efektívnejšie financovanie základných a stredných škôl, zavedenie podporných opatrení pre žiakov a kvalitnejšie vzdelávanie detí z prostredia generačnej chudoby. „Som presvedčený, že ich dokážeme úspešne dokončiť iba vtedy, ak bude na hľadaní riešení štát spolupracovať práve so samosprávami. Ako minister školstva som na takúto spoluprácu pripravený a veľmi sa na ňu teším.”

Cieľom podujatia bolo priniesť diskusiu so štatutárnymi predstaviteľmi miest a obcí
o aplikovaní Programového vyhlásenia vlády Slovenskej republiky v oblastiach regionálneho rozvoja, eurofondov a plánu obnovy a participácii na tvorbe rozhodnutí. Tento kongres organizovalo Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky v spolupráci so Združením miest a obcí Slovenska a Úniou miest Slovenska. 


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky