Metodicko-pedagogické centrum (MPC) pripravuje viacero zaujímavých webinárov

​​​​​​​Od 14.3.2022 naďalej prebieha vzdelávanie učiteľov v „Základnom kurze ukrajinského jazyka“ v šiestich skupinách. Zároveň MPC pripravuje otvorenie ďalšej skupiny (Základný kurz ukrajinského jazyka), na základe požiadavky Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny (vzdelávanie vychovávateľov v centrách pre deti a rodiny).

logo MPC
  1. Diskusný webinár pre učiteľov:  Spoločenský, politický a historický kontext situácie na Ukrajine sa uskutoční 21. 3. 2022 o 14:00. 

Lektori: 

  • Ing. Eduard Buraš
  • prof. PhDr. Alexander Duleba, CSc.
  • Mgr. Juraj Kredátus, PhD.

Ak máte záujem prihlásiť sa na seminár oficiálne a dostať potvrdenie o účasti, je potrebné sa prihlásiť na https://mpc-edu.sk/sk/edu/group/3122

Ak sa chcete iba zúčastniť, priamy  link na online seminár bez nutnosti prihlásiť sa je: https://moodle.mpc-edu.sk/mod/jitsi/view.php?id=32668 (stačí vstúpiť ako hosť, registrácia nie je potrebná)

 

  1. Webinár: Slovenčina ako druhý jazyk - vyučovacie metódy a postupy sa bude konať 31. 3. 2022 od 15:00 - 16:30.

Webinár je zameraný na rozšírenie profesijných kompetencií pedagogických zamestnancov v oblasti implementácie slovenčiny ako druhého jazyka do edukačného procesu prostredníctvom rôznych vyučovacích metód a postupov na základe skúseností lektorky. 

Lektor: PaedDr. Mária Onušková

Link na prihlásenie účastníkov: https://mpc-edu.sk/sk/edu/group/3104

 

  1.  Webináru: Fámy na sociálnych sieťach s dôrazom na vojnu na Ukrajine sa môžete zúčastniť 21. 04. 2022             08:00 h - 10:15.

 Lektor: Mgr. Vladimír Šnídl

  • Fungovanie internetových fám, dôvody ich šírenia
  • Názorné ukážky propagandy, ktorá sa šíri v súvislosti s vojnou na Ukrajine
  • Konkrétne ukážky, ako je potrebné uvedenú tému komunikovať smerom k deťom 

 


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky