Navigácia

Medzinárodná súťaž na priblíženie existencie elektrónov, protónov a ďalších častíc

     Viete, že žijeme vo svete plnom častíc? Ak áno, je tu pre Vás a Vašich žiakov nová súťaž Častice pre Teba/Particles4You, sponzorovaná Európskou fyzikálnou spoločnosťou (EPS) a organizovaná kolaboráciou International Particle Physics Outreach Group (IPPOG).
     Úlohou je vytvoriť vzdelávací, zábavný a inšpirujúci nástroj, ktorý demonštruje prítomnosť elementárnych častíc v našom každodennom živote. Môže to byť vec, prototyp, vzdelávací plán, aktivita, hra, experiment, či dokonca umelecké dielo.
     Súťažiť môžu všetci učitelia a žiaci základných a stredných škôl z celého sveta a to v ich materinskom jazyku. Môžu sa zapojiť jednotlivci, skupiny, triedy a dokonca aj skupiny tried. Vašim cieľom je naučiť svet, že časticová fyzika je všade a ovplyvňuje naše životy mnohými spôsobmi. Víťazi môžu získať časticový detektor, špeciálny darček z CERN a návštevu časticového fyzika vo Vašej skole.
     Viac informácií nájdete po slovensky na http://ippog.org/particles4u/sk, kde  môžete poslať prihlášku s Vašim dielom do 7. januára 2017.

Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky