Medzinárodná konferencia na tému koučingu vo vrcholovom športe

Národné športové centrum v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR organizuje v utorok 26. 04. 2022 v hoteli Tatra Bratislava medzinárodnú odbornú konferenciu pre širokú odbornú verejnosť s názvom "Koučovanie TOP športovcov".

Konferencia priblíži tématiku športového koučingu, ktorý pomáha maximalizovať potenciál športovca, dosiahnuť vynikajúce výsledky, a to na príkladoch aktivít slovenského národného hokejového a futbalového mužstva a európskych basketbalových a volejbalových líg.

1. Časť
Craig Ramsay, reprezentačný tréner slovenského národného hokejového mužstva, ktorý prepája skúsenosti z NHL s európskym štýlom hokeja, bývalý hokejista so 14-ročnou hráčskou kariérou v NHL za tím Buffalo Sabres, s pokračovaním kariéry na poste asistenta trénera a hlavného trénera v rovnakom tíme a v ďalších tímoch, ako napríklad Philadelpie Flyers a Tampy Bay Lightning;
Dominik Graňák, reprezentant SR, hokejový obranca, držiteľ striebornej medaily z MS 2012.
Moderátor: Igor Andrejkovič (Slovenský zväz ľadového hokeja)

2. časť
Ivan Husár, štátny tajomník pre šport na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu SR;
Natália Hejková, majsterka Československa so Sláviou VŠ Praha, členka siene slávy FIBA, držiteľka mnohých trénerských ocenení a úspechov, ako napríklad 23 titulov majstra krajiny v štyroch rôznych krajinách, trénerka  storočia v ankete SBA, trénerka "výberu sveta" – All Star game FIBA, ocenenie FIBA - najúspešnejšia trénerka modernej histórie Euroligy;
Zdeněk Haník, viceprezident Českého olympijského výboru a volejbalový tréner;
Štefan Tarkovič, tréner pri národnom družstve slovenskej futbalovej reprezentácie s trénerskou licenciou EUFE PRO, od roku 2019 aj technický riaditeľ Slovenského futbalového zväzu s pôsobením na podujatí ME 2016 vo Francúzku ako asistent trénera, hráčska kariéra je naviazaná na futbalové kluby Tatran Prešov, Artmedia Petržalka a ďalšie.
Moderátor: Zoltán Demján (zakladajúci člen Slovenskej asociácie koučov)

Účasť na konferencii je spoplatnená, pre médiá vstup zdarma.

 


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky