Mars ako náš nový domov? Prejavte sa v súťažiach Týždňa vedy a techniky

V lete je síce myslieť na jesenný sviatok vedy a techniky priskoro, ale súťaže Týždňa vedy a techniky už teraz s radosťou uvítajú diela mladých umeleckých duší. Grafickú či výtvarnú fantáziu môžete pri téme - „Mars – náš nový domov?“ - popustiť doslova až do vesmíru.

logo CVTI SR

Centrum vedecko-technických informácií SR (CVTI SR) v rámci príprav Týždňa vedy a techniky 2021 spustilo aktuálne registráciu na výtvarnú aj grafickú súťaž podujatia. Mladí žiaci a študenti sa svojím príspevkom môžu tradične zapojiť do výtvarnej alebo grafickej súťaže. Témou tohtoročných súťaží je „Mars – náš nový domov?“ V rámci tejto témy môžu žiaci a študenti  prostredníctvom svojich výtvarných a grafických návrhov prezentovať predstavu života na inej planéte, ako aj technické vymoženosti, ktoré nám môže táto planéta ponúknuť, upresňujú z Národného centra pre popularizáciu vedy a techniky v CVTI SR.

Tento rok sa uskutoční už v poradí 16. ročník výtvarnej súťaže. Určená je žiakom vo veku od 9 do 12 rokov a od 13 do 16 rokov. Do 4. ročníka grafickej súťaže sa môžu zapojiť študenti stredných škôl alebo študenti vysokých škôl a doktorandi.

Bližšie informácie o súťažiach, v ktorých máte šancu získať aj zaujímavé ceny, nájdete na oficiálnych webových stránkach Týždňa vedy a techniky - Výtvarná súťaž a Grafická súťaž. Uzávierka súťaží je 4. októbra 2021.


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky