Majsterky Slovenska v plnej príprave na novú sezónu

08.09.2015
     Patria medzi najlepšie slovenské volejbalistky. V uplynulej sezóne sa stali majsterkami Slovenska a víťazkami Slovenského pohára. Volejbalistkám Slávie EU zaželal úspešný štart do novej sezóny aj minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler.
     Volejbalový klub Slávia EU (predtým Slávia UK) je historicky najúspešnejším volejbalovým klubom na Slovensku. Jeho hráčsky tím tvoria výhradne študentky. Ani v sezóne 2015/2016 tomu nebude inak. Deväť hráčok študuje na bratislavských univerzitách (Ekonomická univerzita, Fakulta telesnej výchovy a športu UK) a štyri navštevujú gymnáziá. O tom, ako sa dá vrcholový šport skĺbiť so štúdiom, ale aj ďalších plánoch sa dozvedel minister priamo od hráčok, ktoré mu predviedli aj krátku ukážku tréningu. Spoločné fotografovanie v uvoľnenej atmosfére ukončili spoločnou "selfie".
      Počas návštevy sa minister Draxler stretol aj so zástupcami klubu. V športovej hale Mladosť ho privítal Vladimír Hančík, prezident klubu a Eva Podhorná, vedúca trénerka mládeže. Krátkeho stretnutia sa zúčastnil aj prorektor EU Rudolf Sivák, prezident SAUŠ Július Dubovský a Boris Čavajda, riaditeľ Národného športového centra.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku