Ľ. Paulis: Vzťahy so Spojenými arabskými emirátmi sú na veľmi dobrej úrovni, majú záujem o zahraničné študentské pobyty aj o podnikateľskú spoluprácu

Tematický týždeň na Expo Dubaj venovaný vzdelávaniu zavŕšil štátny tajomník pre vedu, výskum a vysoké školstvo Ľudovít Paulis bilaterálnymi stretnutiami s tamojšími predstaviteľmi školstva a výskumu. Rokovania potvrdili, že Slovensko je pre nich perspektívnou krajinou, a to najmä z hľadiska spolupráce vysokých škôl, výskumu ako aj hospodárskej spolupráce.

Expo Dubaj 2020

Týždeň Knowledge&Learning priniesol okrem zaujímavých prezentácií slovenských vysokých škôl a ich úspešných absolventov aj ďalší rozvoj vzťahov s tamojšími politickými predstaviteľmi.

O akreditácii vysokých škôl, internacionalizácii vysoké školstva aj o jeho kvalite, diskutoval štátny tajomník ministerstva školstva Ľudovít Paulis so svojím tamojším náprotivkom Mohamedom Al Muallom. „So štátnym tajomníkom pre vysoké školy sme si vymenili skúsenosti v oblasti výmeny študentov, zahraničných pobytov či štúdia na Slovensku. Zároveň sme obaja deklarovali snahu rozvíjať vzťahy medzi oboma krajinami,“ opísal Paulis.

Po predchádzajúcich úspešných rokovaniach opätovne absolvoval ďalšie bilaterálne stretnutie s riaditeľom vesmírnej agentúry Qubaisim. „Rozvoj vesmírnej priemyselnej sféry so sebou prináša priestor na posilnenie spolupráce medzi akademických a priemyselným odvetvím. Slovenské firmy majú veľký technologický potenciál, čo potvrdzuje už niekoľko podpísaných spoluprác a záujem prejavili ďalšie podnikateľské subjekty,“ doplnil štátny tajomník.

Štátny tajomník pre vysoké školstvo Mohamed Al Muall, ako aj šéf vesmírnej agentúry Qubaisi zároveň dostali pozvanie na Slovensko. Ich návšteva by sa v prípade priaznivých pandemických opatrení mohla uskutočniť v priebehu niekoľkých mesiacov.


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky