Juniorskí majstri Európy v karate prešli testami Národného športového centra

24.02.2017
      Aktuálny stav a fyzickú kondíciu si tento týždeň otestovali v laboratóriách Národného športového centra (NŠC) úspešní mladí karatisti, ktorí na nedávnych juniorských majstrovstvách Európy v bulharskej Sofii získali šesť medailí a z toho dva tituly európskych šampiónov.
     O obe zlaté medaily pre SR sa postarali športovci zaradení do podpory NŠC - v športovom zápase kumite juniorka Dominika Veisová v kategórii do 48 kg nezaváhala ani v jednom zo svojich piatich duelov a tešila sa z najväčšieho úspechu v doterajšej kariére a rovnako junior Adi Gyurik v kategórii do 76 kg, ktorý zvíťazil vo všetkých piatich súbojoch.
     S trénerom Petrom Mackom absolvovali v laboratóriách NŠC testovaciu batériu všetci členovia NŠC: juniorskí majstri Adi Gyurik a Dominika Veisová, čerstvá vicemajsterka Ema Brázdová, ako aj ďalší reprezentanti Julián Enrik Smoliga, Rebecca Cichrová a Dominik Imrich. Testy preukázali u všetkých športovcoch výbornú silovú výbušnosť a vzhľadom na fyzické dispozície až prekvapivo dobrú silovú pripravenosť. NŠC takto získalo špičkovú vzorku výsledkov aj pre budúce porovnávania.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku