Navigácia

Jubilejný 20. ročník podujatia „Týždeň vedy a techniky na Slovensku“ sa tradične začína v druhý novembrový týždeň

Zlepšiť vnímanie vedy a techniky u ľudí a spopularizovať vedecké výsledky s dôrazom na ich význam pre spoločnosť – to je cieľom podujatia Týždeň vedy a techniky na Slovensku 2023. Tento ročník sa bude sa niesť v znamení motta Po kroku k pokroku.

ilustračný obrázok

Ako robotika mení svet a Slovensko? Chcete vedieť, aká je úloha buniek v regeneračnej medicíne alebo ako zachrániť naše zásoby pitnej vody? Môžu plasty zmeniť človeka? Ako veci fungujú a aká je budúcnosť vesmíru? Ak sa chcete stať súčasťou podujatí a pripravovaných aktivít zo sveta vedy a techniky a dozvedieť sa tak viac o pokrokoch výskumu, zúčastnite sa na tradičnom Týždni vedy a techniky na Slovensku 2023, ktorým vyvrcholí tohtoročná vedecká jeseň. Jeho jubilejný 20. ročník sa začne v pondelok 6. novembra a potrvá do 12. novembra 2023. Pripojiť sa môžete k stovkám prednášok, festivalov, workshopov, súťaží, besied či podcastov, ako aj k sprievodným popularizačným podujatiam, konajúcim sa po celom Slovensku.

Podujatia realizované v rámci TVT sú určené žiakom základných škôl a študentom stredných škôl a zámerom je vzbudiť u nich záujem o štúdium vedeckých a technických disciplín tým, že sa zapoja do jednotlivých aktivít. V programe TVT budú podujatia nielen pre širokú, ale aj odbornú verejnosť, ktorá tak opäť dostane možnosť prezentovať svoje aktivity a výsledky činnosti. Ústavy Slovenskej akadémie vied, fakulty univerzít či výskumné inštitúcie na Slovensku organizujú v rámci tohto týždňa aj dni otvorených dverí.

Vedou sa záujemcovia budú môcť obklopiť aj na sociálnych sieťach, kde si môžu vypočuť podcasty na rôzne témy a zapojiť sa do viacerých súťaží. Centrum vedecko-technických informácií SR ako jeden z hlavných organizátorov TVT 2023 privíta návštevníkov nielen vo svojich priestoroch na Lamačskej ceste 8A, ale aj v Zážitkovom centre vedy Aurelium v Bratislave, kde bude pre najmenších pripravený VeDETSKÝ deň.

Okrem toho ponúkne viacero iných sprievodných aktivít. Všetky nájdete na webovej stránke www.tyzdenvedy.sk, konkrétne v sekcii Podujatia TVT.

Videoupútavku na TVT 2023 nájdete TU.


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky