J. Horecký: Podpora športu je mimoriadne dôležitá

Šport je dôležitou súčasťou života, posilňuje osobnosť človeka, rozvíja vytrvalosť, harmóniu, vedie k zdravému životnému štýlu. Preto sa nesmie zabúdať na jeho podporu. Povedal to minister školstva Ján Horecký počas slávnostného otvorenia nového moderného atletického oválu v bratislavskej Karlovej Vsi.

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Ján Horecký a olympijský atlét Ján Volko

„Je veľmi dôležité, aby tak, ako sme my vyrastali na rôznych športoviskách a v prírode, aby si aj dnešné deti v tom množstve rôznych iných atraktivít vyberali viac pohybových aktivít na čerstvom vzduchu a viac športovali. Motivovať deti a mládež k športu a fyzickému pohybu je náročnejšie než v minulosti, preto musíme vynaložiť maximálne úsilie, aby sme im v tom pomohli. Toto športové ihrisko je výsledkom práve tej snahy, za ktorú som veľmi vďačný,“ priblížil minister školstva Ján Horecký. Modernizácia atletického oválu sa nachádza v areáli Základnej školy Alexandra Dubčeka v Karlovej Vsi. Nové tartanové športovisko vzniklo aj vďaka finančnej podpore Fondu na podporu športu.

Bežecký ovál s dĺžkou 250 metrov zahŕňa štyri dráhy, ktoré na dlhej šprintérskej rovine dopĺňajú ďalšie dve 100 metrové dráhy. V rámci modernizácie atletickej časti areálu prešiel kompletnou obnovou aj sektor skoku do diaľky. Okrem tartanovej rozbehovej dráhy pribudlo v sektore aj nové doskočisko.


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky