Ivan Husár: Slovenské olympijské nádeje bodovali aj na EYOF

Dve zlaté, jedna strieborná a tri bronzové medaily. To je výsledok mladých slovenských športovcov, ktorí dosiahli na Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) v Banskej Bystrici. Unikátne podujatie, ako aj skvelé úspechy budúcich olympijských nádejí ocenil aj štátny tajomník ministerstva školstva pre šport Ivan Husár.

Na 16. ročníku EYOF v Banskej Bystrici súťažili mladí športovci vo veku od 14 do 18 rokov v 10 športoch. Organizátori odhadovali, že Banskú Bystricu v čase konania podujatia navštívilo približne 7000 akreditovaných hostí z celej Európy

"Medzinárodný olympijský výbor kladie na organizátorov EYOF veľmi vysoké nároky. Okrem iného, čo sa mi osobne veľmi páči, prísne vyžaduje dodržiavanie štandardov udržateľnosti, nakoľko podujatie podobných rozmerov je veľkou záťažou pre životné prostredie. Verím, že podobný princíp si osvoja aj iné podujatia,“ opísal Husár.

Na 16. ročníku EYOF v Banskej Bystrici súťažili mladí športovci vo veku od 14 do 18 rokov v 10 športoch. Organizátori odhadovali, že Banskú Bystricu v čase konania podujatia navštívilo približne 7000 akreditovaných hostí z celej Európy. Vo farbách Slovenskej republiky získali cenné kovy:  

  • Samuel Košťál, plávanie

BRONZ polohové preteky na 400 m

BRONZ 200 m motýlik

  • Lenka Gymerská, atletika

STRIEBRO beh na 400 m

  • Anna Šimková, atletika

BRONZ skok o žrdi

  • Renáta Jamrichová, tenis

ZLATO dvojhra dievčat

  • Renáta Jamrichová a Daniel Balaščák

ZLATO zmiešaná štvorhra

„Zo srdca blahoželám našim mladým športovcom, ktorí na Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) získali pódiové umiestnenie! Jedným dychom ďakujem i organizátorom EYOFu za to, že dokázali vytúnovať toto podujatie na najvyššiu svetovú úroveň," uzavrel štátny tajomník pre šport.


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky