IUVENTA v lete otvára brány, chystá rozprávky aj divadlo

  • Dátum: 09.07.2015
     Každý štvrtok a piatok bude návštevníkov lákať do areálu na Búdkovej ulici zaujímavý program. Od 16. júla štartuje Letná literárna univerzita pre deti – čítanie s pánom Mrkvičkom a počas piatkov, od 17. júla, pravidelné divadelné predstavenia.
     Areál na Búdkovej ulici bude pre rodiny s deťmi a mládež otvorený každý štvrtok a piatok od 17:00, kedy sa začína program, až do jeho skončenia. Keďže sú všetky pripravované podujatia pod  holým nebom, v prípade nepriaznivého počasia sa presunú. Vstup na podujatia bude bezplatný.
    
PROGRAM
 
LETNÁ LITERÁRNA UNIVERZITA PRE DETI – ČÍTANIE S PÁNOM MRKVIČKOM

16.7.2015 17:00
Ako Alica nechcela spať
Starosti pána Mrkvičku: Uspia malú Alicku rozprávky alebo neuspia?
Čítanie z rozprávok Aloisa Mikulku, Arnolda Lobela, Maurica Sendaka a ďalších.

23.7.2015 17:00
Kvak a Čľup sa boja. A ako radi!
Čítanie o dvoch priateľoch – žabiakoch. Jeden sa stále mračí a ten druhý sa stále usmieva. A okrem toho majú veľmi radi koláčiky. Čítanie z príbehov Arnolda Lobela.

30.7.2015 17:00
O neposlušníkoch
Čo sa stane, keď neposlúcha krokodíl? A čo s neposlušnou osou? Alebo s nezbednou Zuzkou? Čítanie pre všetky dobré deti od Aloisa Mikulku, Dušana Radoviča, Kláry Jarunkovej či Paula Grovesa.

6.8.2015 17:00
Deti z Bullerbynu
Ako si vytrhnúť bezbolestne zub? A ako padnúť do zamrznutého jazera? A ako nakúpiť bez zoznamu? Obyčajné starosti neobyčajných detí. Čítanie z diela Astrid Lindgrenovej.

13.8.2015 17:00
Žirafia mama a iné príšery
Čo sa stane, keď tato raz stratí hlavu? A čo robiť, keď sa kráľova jediná dcéra sama od seba zavrie vo veži? Alebo keď namiesto princeznovania chce liezť po stromoch? Zábavné minirozprávky napísala Alexandra Salmela.

20.8.2015 17:00
Mráz po chrbte
Zimomriavky v lete? Na počkanie – ak sa započúvate do príbehu, v ktorom traja dedkovia strašia svojich vnúčikov. Napísala Andrea Gregušová.
 
 
DIVADELNÉ PREDSTAVENIA PRE DETI
 
17.7.2015 17:00                                                                              
O deviatich mesiačikoch - Divadlo PIKI                                                               
Viete, ako ste prišli na svet? Pretože mnohí ockovia a mamičky to tak presne nevedia. Vo Francúzsku sa vraj deti rodia z kapustných hláv. V Anglicku sa predávajú v špeciálnych obchodoch a na Slovensku ich vraj nosia vtáci. Aby bolo raz a navždy jasno, vzniklo toto divadelné predstavenie.
                                                                                                             
24.7.2015 17:00                                                                              
Keď mama nie je doma - Divadlo PIKI                                                                  
Predstavenie je vlastne pohľadom na vzťah otca a dcéry spoza klaunského nosa. Na svadbu svojej dcéry prichádza otec s obrovským svadobným darom – batohom plným spomienok. Sú v ňom samé dôležité veci.                                                                                               
31.7.2015 17:00                                                                              
Tuláčik a Klára- Divadlo LEČO
Predstavenie o priateľstve medzi malým psíkom a dievčatkom, ktorí spolu zistia, že svet okolo nás je oveľa kúzelnejší ako tie najrafinovanejšie kúzla.
 
7.8.2015 17:00
Ježo a líška - Divadlo Zanzara
Ježko sa dnes strašne nudí. Skúša rôznymi spôsobmi zabaviť seba aj deti, ale nič mu nie je dostatočne vtipné. Keď stretne líšku, veľmi sa poteší. Konečne našiel spriaznenú dušu na bláznenie. Aspoň na začiatku si to myslí…
 
14.8.2015 17:00
Malá čarodejnica - Divadlo PIKI
Predstavenie o malej čarodejnici, ktorá spolu so svojim ukrákaným kamarátom havranom prežíva mnoho čarodejníckych zážitkov.
 
21.8.2015 17:00
Dúhový autobus - Divadlo Agape
Veľká dobrodružná cesta okolo sveta. A dá sa stihnúť za neuveriteľných 45 minút. Počas nej deti spoznajú mnohé krajiny, rôzne mestá a všelijakých ľudí, čo žijú na tomto svete.
 
Zmena programu vyhradená.
Horizont Európa HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku