Iuventa - Slovenský inštitút mládeže spúšťa sériu podcastov pod názvom SuperGenerácia

Pandémia Covid -19 výrazným spôsobom ovplyvnila životy každého z nás. Preto sme v Iuvente rozhodli priblížiť sa viac mladým ľuďom, ale aj pracovníkom s mládežou, či širšej verejnosti, a to moderným a online spôsobom. Iuventa - Slovenský inštitút mládeže spúšťa sériu vlastných podcastov pod názvom SuperGenerácia.

logo IUVENTA

„Podcasty vnímame ako moderný a atraktívny formát, prostredníctvom ktorého sa budeme môcť priblížiť každej generácii, ktorá podcasty využíva ako jeden z hlavných informačných zdrojov a tým jej môžeme poskytnúť množstvo dôležitých tém v modernej forme“, uvádza Mgr. Peter Lenčo, PhD., generálny riaditeľ Iuventy - Slovenského inštitútu mládeže.

Podcasty nie sú zamerané iba na mladých, ale na rôzne ,,super generácie“,  a teda ľudí, ktorým je bližšia takáto neformálnejšia audio forma prijímania nových informácii a možností dozvedieť sa o nových príležitostiach. Ich cieľom je predovšetkým informovať mladých ľudí a pracovníkov s mládežou o európskych a národných príležitostiach, o tom, kde ich hľadať a ako ich využiť vo svojom osobnom i pracovnom živote.

„Základom všetkých tém je neformálne vzdelávanie z rôznych uhlov a s ním spojení zaujímaví hostia, ktorí s nadšením zdieľajú svoje skúsenosti“, dodávajú tvorcovia podcastov.

Spolu s moderátorom Michalom Hudákom, ktorý témam nielen nastavuje mantinely, ale do nich aj aktívne vstupuje, vám počas priemerne 45 minútového podcastu predstavíme svet súčasnej mládeže, ktorého sme všetci súčasťou a ktorý sa nebojíme označiť titulom: “SuperGenerácia”.

Podcasty SuperGenerácia budú uverejňované pravidelne, každý druhý utorok na sociálnych sieťach Iuventy a Eurodesk, kde budú zároveň k dispozícii všetky potrebné informácie.

Podcasty vznikajú pod záštitou Iuventy - Slovenského inštitútu mládeže, vďaka spolupráci informačnej siete Eurodesk (ktorá je súčasťou Národnej agentúry  Erasmus+ pre oblasť mládeže a športu a Európskeho zboru solidarity), regionálnych koordinátorov Odboru podpory práce s mládežou a externých spolupracovníkov.


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky