IUVENTA sa stala DOBROpodnikom. Odmení tých, ktorí to nečakajú.

11.02.2015
      Dobrovoľníci za svoju prácu nič nedostávajú, hoci by si to v mnohých prípadoch zaslúžili. Bratislavské dobrovoľnícke centrum vymyslelo DOBROkartu. Jej držiteľ čerpá zľavy v podnikoch, ktoré sa do projektu zapojili. DOBROpodnikom sa stala aj IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.
      Bratislavské dobrovoľnícke centrum zastrešuje organizácie, ktoré potrebujú pomoc a posiela im dobrovoľníkov. Všetkých, ktorí chcú pomáhať nezištne, motivuje a odmení. „Každý, kto sa zapojí do dobrovoľníctva a dobrovoľníctvu sa venuje minimálne 40 hodín ročne, získa odmenu v podobe jedinečnej DOBROkarty. Tá umožňuje čerpať zľavy v rôznych DOBROpodnikoch v rámci Bratislavy,“ hovorí Alžbeta Mračková, výkonná riaditeľka Bratislavského dobrovoľníckeho centra.
      Do projektu sa zatiaľ zapojilo 14 podnikov a inštitúcií, ktoré pre dobrovoľníkov pripravili zľavy vo výške od 5 až do 62,5 percenta. Iuventa ponúka výhody pre plavcov. „Majitelia DOBROkarty môžu využiť 50-percentnú zľavu zo základného vstupného na plaváreň počas hodín pre verejnosť,“ hovorí Veronika Rosputinská, PR manažérka organizácie IUVENTA.
      A kto sa môže do projektu zapojiť? „Dobrodruhom sa môže stať každý. Dobrovoľník aj DOBROpodnik - jednotlivec aj organizácia. V dobrovoľníckom centre neustále hľadáme ľudí s chuťou pomáhať. Stačí sa zaregistrovať na webovej stránke www.dobrovolnictvoba.sk, napísať email, zavolať alebo prísť osobne do našej kancelárie na Námestí SNP,“ dopĺňa Gabriela Podmaková, PR a projektová manažérka Bratislavského dobrovoľníckeho centra.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku