I. Husár: Šport sa dočkal. Povinné testovanie na športových podujatiach do 100 účastníkov bude zrušené

  • Foto: TASR
  • Dátum: 29.07.2021

Férové podmienky pre šport. To je dlhodobým cieľom snahy štátneho tajomníka pre šport Ivana Husára. Najnovšie sa mu podarilo po diskusii s odborníkmi presadiť výnimku z povinného testovania pre športové podujatia. Podmienkou však je počet účastníkov menej ako 100 osôb na podujatie a zelená fáza Covid automatu.

Štátny tajomník pre šport MŠVVaŠ SR Ivan Husár.

Zelená fáza Covid automatu znamená uvoľnenie opatrení. Napriek tomu sa na športových súťažiach, ktoré nepresiahli stovku účastníkov, bolo potrebné preukázať testom. „Argumentovali sme porovnávaním s opatreniami pri iných spoločenských podujatiach, kde sa zhromažďuje viac ľudí či u už ide o kultúrne alebo spoločenské udalosti,“ vysvetlil po konzíliu epidemiológov štátny tajomník pre šport Ivan Husár.

To už bude po novom minulosťou. V dohľadnej dobe sa toto uvoľnenie opatrení pre šport premietne aj do vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR. Husár zároveň naďalej vyzýva nadšencov športu k zodpovednému správaniu. „Len spoločnými silami dokážeme zvládnuť tretiu vlnu pandémie tak, aby sme neohrozili šport. Všetci si prajeme vrátiť sa čo najskôr k bezproblémovému režimu či už športových, tréningových alebo súťažných aktivít,“ doplnil. Jedinou cestou ako to dosiahnuť je očkovanie. Zníži sa tak riziko ťažkého priebehu Covid-19, ale aj prenosu vírusu.
Horizont Európa HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku