I.HUSÁR: Sme o krok bližšie k voľnočasovým poukazom

Rozvoj športu medzi deťmi a mládežou. To je cieľom nového nástroja pre podporu pohybu žiakov - voľnočasových poukazov. O ich zavedení do praxe aktuálne rokujú rezorty školstva a financií.

štátny tajomník MŠVVaŠ SR pre šport Ivan Husár

Ministerstvo školstva predstavilo myšlienku zavedenia voľnočasových poukazov. Stretnutia a diskusie o ich finálnej podobe a zavedení do praxe sa realizujú na úrovni štátnych tajomníkov z oboch rezortov - Ivana Husára z ministerstva školstva a Marcela Klimeka z ministerstva financií, stretnutí sa tiež zúčastnil Jiří Žežulka z Finančnej správy.

Podpora detí je vecou nás všetkých. Som presvedčený, že spoločne dokážeme nastaviť a zrealizovať tento projekt a urobiť zásadný reformný krok financovania športu a iných voľnočasových aktivít,“ vysvetlil iniciatívu štátny tajomník pre šport Ivan Husár.

Zároveň dodal, že verí, že myšlienka voľnočasových poukazov aj vzhľadom na to, že sa nachádza v programovom vyhlásení vlády, zarezonuje naprieč politickým spektrom.

„Predpokladáme, že ročná suma príspevku na jedno dieťa vo veku od 6 do 18 rokov by mohla byť v sume trojnásobku životného minima, teda asi 730 eur," priblížil Husár.

Projekt si bude vyžadovať zohľadnenie mnohých faktorov, akými je technická, legislatívna aj finančná náročnosť pri zavedení poukazov do praxe. Dotklo by sa to totiž viac než 750-tisíc žiakov, ktorí trávia čas v subjektoch rôzneho charakteru – športových kluboch, remeselných krúžkoch, folklórnych či kultúrnych súboroch.
 

 

 


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky