I. Husár: Národné športové zväzy a národné športové organizácie nepocítia v tejto ťažkej dobe finančný výpadok a dostanú sumu, ktorá bola pôvodne zazmluvnená

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR rozdelí takmer 1,7 milióna eur národným športovým zväzom a národným športovým organizáciám ako kompenzáciu za nižší odvod
z lotériových hier v roku 2021. Pridá sa tak k Ministerstvu financií SR, ktoré na účel finančnej podpory športu prostredníctvom národných športových zväzov a národných športových organizácii vyčleňuje sumu 2 milióny eur.

štátny tajomník MŠVVaŠ SR pre šport Ivan Husár

V roku 2021 bol zákonný odvod z lotériových hier do športu krátený o približne 4 milióny eur. S touto sumou však národné športové zväzy a národné športové organizácie počítali a mali ju riadne zazmluvnenú už začiatkom tohto roka. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR preto v spolupráci s dotknutými subjektmi intenzívne rokovalo s Ministerstvom financií SR o možnej podpore športu a zmiernení dopadov tohto výpadku a tiež hľadalo rezervy vo vlastnom rozpočte pre šport.

"Sme radi, že výsledkom náročného viackolového rokovania je rozhodnutie Ministerstva financií SR o dvojmiliónovej podpore pre dotknuté organizácie," hovorí Ivan Husár, štátny tajomník pre šport. "Nám na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu SR sa navyše podarilo najmä z dôvodu covidu ušetriť takmer rovnakú sumu, ktorú pridáme k dvom miliónom od Ministerstva financií SR, vďaka čomu naše športové organizácie nepocítia v tejto ťažkej dobe avizovaný veľký výpadok a dostanú za celý rok sumu, ktorá bola pôvodne rozpočtovaná a zazmluvnená. Ďakujeme kolegom z Ministerstva financií SR za veľkú pomoc a veríme, že peniaze pomôžu nielen zväzom, ale aj ich členským klubom."

 


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky