I. Husár: Držíme palce olympionikom, hry sú výnimočné z mnohých ohľadov

V Pekingu sa začínajú v poradí už 26. zimné olympijské hry. Čínska metropola sa tak stane prvým mestom na svete, ktoré hostilo letnú i zimnú verziu hier. Slovenské farby oblečie rovná päťdesiatka športovcov. Slovenská výprava cestuje
s krédom "Misia Peking – so srdcom draka".

štátny tajomník MŠVVaŠ SR pre šport Ivan Husár

„Našim športovcom želám, aby sa popri osobných športových úspechoch a dobrých umiestneniach hlavne v zdraví vrátili domov,“ zaželal našim športovcom štátny tajomník MŠVVaŠ SR pre šport Ivan Husár.

Na zimných olympijských hrách pribudlo sedem nových športových disciplín: big air freestyle mužov a žien, monobob žien, súťaže zmiešaných tímov vo freestyle skialpe, skijumpingu, snoubordkrose a zmiešanej štafete v rýchlokorčuľovaní na krátkej dráhe. Spolu je pripravených 109 medailových súťaží v 15 disciplínach, čo bude doterajší rekord na zimných olympijských hrách.

Hlavným maskotom bude Bing Dwen Dwen, ktorého jednotlivé mená znamenajú ľad, respektíve niečo robustné, živé. Symbolizovať má čistotu a silu. Je oblečený ako astronaut, čo sympolizuje nové technologické možnosti. Oficiálny slogan znie: „Spoločne za zdieľanú budúcnosť“, ktorý vyzdvihuje silu spoločenstva ľudí, ak držia spolu.

Tieho Hry budú druhé v poradí za sebou, ktoré vážne obmedzí šíriaci sa koronavírus.
Na tribúnach budú iba vybraní diváci s pozvánkami, zahraniční návštevníci sa tam nedostanú vôbec.

"Na posledných zimných hrách získali slovenskí športovci tri medaily, všetky zásluhou Anastasie Kuzminovej. Tá už medzičasom ukončila profesionálnu kariéru, verím, že ju vystrieda niektorý z našich športovcov, napríklad lyžiarka Petra Vlhová. Verím, že všetci vydajú zo seba maximum," s nádejou v hlase hovorí Ivan Husár. "Ale ako hovorím: naši reprezentanti, vráťte sa domov zdraví!"


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky