I. Husár: Dnešné rozhodnutie uvoľniť opatrenia dáva športovcom šancu sa aspoň z časti nadýchnuť

Dnešné rokovanie pandemickej komisie prinieslo dobré správy aspoň pre niektoré segmenty. Od pondelka sa čiastočne otvárajú viaceré športoviská a povolí sa aj organizovanie širšieho počtu líg.

štátny tajomník pre šport Ivan Husár

Na piatkovej pandemickej komisii sa schválilo niekoľko pro-športových uvoľnení. Od pondelka sa k piatim najvyšším ligám vo futbale, hokeji, basketbale, volejbale a hádzanej pridajú aj dve druhé najvyššie ligy vo futbale a hokeji. Podmienkou však bude antigénový test.

„Všetky súťaže naďalej ostávajú bez divákov, no už to, že sa môžu organizovať, je svetlom na konci tunela,“ uviedol po rokovaní štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre šport Ivan Husár.

Okrem toho sa od pondelka otvárajú aj plavárne a fitnescentrá, maximálne do počtu šesť osôb. Pôvodne mala výnimka na vstup platiť len pre členov klubov, no nakoniec sa plénum zhodlo na uvoľnení pre všetkých.

Rokovania sa v pondelok presunú na Ústredný krízový štáb. Konzílium by malo diskutovať aj o zmene pri jednorazových súťažiach. Momentálne je totiž povinnosťou absolvovať PCR test, návrh je, aby postačovalo absolvovanie antigénového testu.

„Tento krok dáva jednotlivým športovcom aspoň malú šancu sa nadýchnuť. Je to pre ich celosezónnu športovú prácu nevyhnutnosť,“ uzavrel štátny tajomník Husár.


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky