Husár: Medzinárodný deň univerzitného športu je príležitosťou na upozornenie potreby zvýšenia pohybových aktivít a povedomí o zdravom životnom štýle

  • Foto: MŠVVaŠ SR
  • Dátum: 20.09.2021

Viac športu, zdravšie stravovanie a popularizácia pohybových aktivít. Je dôležité neustále pripomínať potrebu športu, pozitívnych účinkov pohybu na psychické aj fyzické zdravie jednotlivca. Táto téma je o to naliehavejšia, že vplyvom pandémie bolo športovanie paralyzované, boli zatvorené športoviská, takmer vôbec sa nesúťažilo.. Vyhlásil to počas dnešného Medzinárodného dňa univerzitného športu štátny tajomník MŠVVaŠ SR pre šport Ivan Husár.

IDUS day

Medzinárodný deň univerzitného športu vyhlasuje UNESCO a Medzinárodná federácia univerzitného športu (FISU) od roku 2016. „Je to ideálna príležitosť na oslavu športu a zdravého životného štýlu. Zároveň je to platforma na rozvoj športu a športových hodnôt, výziev a príležitostí v rámci univerzitného športu na celom svete,“ pripomenul Ivan Husár, štátny tajomník pre šport.

Prostredníctvom tohto podujatia sa Slovenská asociácia univerzitného športu (SAUŠ) v spolupráci s FISU zameriava na zapojenie športovcov, univerzít, univerzitných klubov a ďalších členských organizácií do aktivít Medzinárodného dňa univerzitného športu.

Tento rok vzhľadom na celosvetovú situáciu v športe v súvislosti s pandémiou COVID-19 je vyhlásená výzva „Colour of IDUS photo challenge“ . Študenti si môžu zašportovať a zapojiť sa do výzvy prostredníctvom fotografií zo svojich obľúbených športových aktivít.

Horizont Európa HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku