Hľadáte cestu k sociálnemu podnikaniu? Odborná diskusia predstaví jeho aktuálne výzvy aj prax

  • Foto: CVTI SR
  • Dátum: 15.04.2021

Sociálne podnikanie v sebe nesie pridanú hodnotu spoločenskej zodpovednosti. Jeho aktuálne otázky, ale aj skúsenosti z praxe v európskom kontexte otvorí už po štvrtý raz medzinárodná konferencia.

logo CVTI SR

Súčasťou nadnárodného projektu posilňujúceho sociálne podnikanie v strednej Európe je aj Centrum vedecko-technických informácií SR (CVTI SR). Projekt CE Responsible sa koncom apríla tradične spojí s ďalším projektom DelFin  - podporujúcim sociálne podnikanie v konkrétnych vidieckych regiónoch Európy - aby tradične otvorili najaktuálnejšie spoločné témy na konferencii Impact 2021.

„V rámci spolupráce na konferencii sa nám podarilo získať najmä poznatky z praxe. Na základe nášho oslovenia ich predstaví úspešný sociálny inovátor Mikuláš Kresánek z projektu Sociálni Inovátori Róbert Miškuf, zakladateľ a CEO spoločnosti Pedal Consulting,“ konkretizuje Matej Smrek, projektový manažér z CVTI SR.

Ako ďalej uviedol, program štvrtého ročníka konferencie Impact 2021 venuje pozornosť inovatívnym koncepciám financovania, spolupráci medzi altruistickými a sociálnymi podnikateľmi. Rovnako aktuálne reaguje na otázky digitálnej transformácie podnikateľov počas pandémie Covid-19 či podpory sociálnych podnikateľov vo vidieckych regiónoch. Motiváciou sú spomínané úspešné príklady z praxe v podobe takzvaných Impact stars.

Konferencia IMPACT 2021 sa uskutoční v dňoch 27. – 28. apríla 2021.

Podrobne o jej programe i hosťoch informuje oficiálna webová stránka, na ktorej je dostupná tiež registrácia na podujatie.

Horizont Európa HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku