Navigácia

Hľadáme najlepších učiteľov do našich škôl

      Všetky pracovné miesta v školstve budú od dnes na jednom mieste.  Minister školstva, vedy, výskumu a športu Juraj Draxler s generálnou riaditeľkou spoločnosti Profesia, s.r.o. Ivanou Molnárovou podpísali Memorandum o spolupráci pri obsadzovaní pracovných miest v školstve.
      Podpísaním spolupráce sa implementuje stránka www.edujobs.sk z dielne spoločnosti Profesia do domovskej internetovej stránky Ministerstva školstva, ktorá dnes slúži ako hlavný zdroj informácií o nových pracovných miestach na školách. Školy môžu bezplatne zverejňovať svoje ponuky práce a tieto sa automaticky objavia nielen na stránke ministerstva školstva, na portáli edujobs.sk, ale aj na najväčšom slovenskom pracovnom portáli profesia.sk
Vďaka spoločnej iniciatíve sa školám zjednoduší zverejňovanie voľných pracovných miest v školstve a sprehľadní sa obsadzovanie dostupných pracovných miestach v školstve.
       „Ministerstvo sa rozhodlo nasadiť túto iniciatívu ako príklad efektívneho projektu verejnosúkromného partnerstva. Náš partner sa zaviazal poskytovať službu bezplatne pre všetky materské, základné a stredné školy na Slovensku zapísané do siete škôl a všetky školské zariadenia,“uviedol minister školstva Juraj Draxler. 
       Edujobs.sk vznikol 1. júna 2013 s cieľom zjednodušiť a stransparentniť proces zverejňovania voľných pracovných ponúk v školstve.
      „Našou snahou bolo pretaviť 17-ročné skúsenosti s hľadaním zamestnancov a poskytnúť školám moderný a bezplatný nástroj na vyhľadávanie nových kolegov. Všetci chceme pre naše deti čo najlepšie vzdelanie, ktoré v nemalej miere závisí aj od kvalitných učiteľov,“povedala Ivana Molnárová, CEO Profesia, s.r.o. „Ak chceme do škôl pritiahnuť najkvalitnejších učiteľov, nemôžeme ich odradiť komplikovaným vyhľadávaním práce,“ dodáva.
       Všetky pracovné ponuky pre pedagogických aj nepedagogických pracovníkov zverejnené na Edujobs.sk sa automaticky zverejnia aj na najväčšom pracovnom portáli Profesia.sk a na ďalších partnerských stránkach s mesačnou návštevnosťou vyše milión unikátnych návštevníkov.
       Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu sa rozhodlo pre partnerstvo s edujobs.sk aj kvôli získavaniu dátových informácií. Systém online výberového procesu cez jednotný portál poskytne cenné analytické informácie o skutočnom záujme o učiteľské povolanie a o kariéru v školstve, keďže centralizuje všetky ponuky zo škôl z celého Slovenska.
      Školy majú možnosť pridať voľné pracovné miesto priamo zo stránky www.minedu.sk.

Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky