Erasmus oslavuje 35 rokov (1987 – 2022)

Národná agentúra programu Erasmus+ pre vzdelávanie a odbornú prípravu (SAAIC) a Národná agentúra programu Erasmus+ pre oblasť mládeže a športu (NIVAM) Vás touto cestou pozývajú na slávnostnú konferenciu 35 rokov Erasmus: úspešný príbeh, ktorá sa bude konať 22. septembra 2022 o 14:00 v hoteli Carlton v Bratislave. Po konferencii bude nasledovať kultúrny program na Hviezdoslavovom námestí.

logo Erasmus +

Erasmus+ je program Európskej únie, ktorý podporuje vzdelávanie, odbornú prípravu, mládež a šport v Európe. Jeho hlavnými prioritami sú inklúzia, diverzita, digitálna transformácia, environmentálna udržateľnosť, klimatické ciele a aktívna participácia. Erasmus+ umožňuje študentom, pedagogickým zamestnancom, školám a iným organizáciám využívanie možností na štúdium, praktické stáže alebo rôzne vzdelávacie a školiace aktivity. Tento rok slávi Erasmus+ 35. výročie a je zároveň Európskym rokom mládeže.

Konferencia 35 rokov Erasmus: úspešný príbeh je zameraná na diskusie o viacjazyčnosti, zručnosti 21. storočia, či multikultúrnej skúsenosti, ktoré k programu Erasmus+ neodmysliteľne patria. Medzi diskutujúcimi a prednášajúcimi budú mať zastúpenie študenti, zamestnávatelia, odborníci v oblasti vzdelávania a ďalší hostia so skúsenosťami z Erasmus+ mobilít.

Po skončení konferencie sa o 17:00 na Hviezdoslavovom námestí uskutoční kultúrny program v podobe hudobno-tanečného vystúpenia ZUŠ Šamorín, módnej prehliadky ŠUP Svidník a koncertu Teri Čikoš. Počas podujatia bude možné dozvedieť sa viac informácií o aktivitách viacerých partnerských organizácií ako Euroguidance, Eurydice, eTwinning, Epale, EuropassZastúpenie Európskej komisie na Slovensku.

Viac informácií o konferencii a programe Erasmus+ sa môžete dozvedieť na stránkach www.erasmusplus.sk.


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky