Elektronickou aukciou ušetril rezort školstva na distribúcii učebníc vyše 2, 5 milióna eur

10.12.2010

     Úsporu vo výške 2,519 milióna eur oproti počiatočnej cene ušetrilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR) pri distribúcii učebníc na roky 2011 - 2013. Vďaka systému elektronickej aukcie sa podarilo znížiť cenu z ponúkanej sumy takmer 4,079 milióna eur na úroveň  1,559 milióna eur, čo predstavuje úsporu vo výške 61,8 %. Informoval o tom dnes minister školstva Eugen Jurzyca na tlačovej konferencii.
     „Ukazuje sa, že elektronické aukcie naozaj fungujú. Považujem ich za jediné efektívne riešenie, ktorým sa má riadiť štátna správa," konštatoval. Úspora sa pritom podľa ministra nedotkne rozsahu služieb, ktorý zostane rovnaký ako doteraz.
     MŠVVaŠ SR pod novým vedením zatiaľ uskutočnilo a ukončilo tri elektronické aukcie prostredníctvom elektronického verejného obstarávania, ktorý bezplatne prevádzkuje Úrad pre verejné obstarávanie. Dosiahlo pri nich úsporu v priemere približne 34,3 % z ponúknutých cien.

Fotogaléria


Bratislava 13. december 2010

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku