Navigácia

Efektívne vedecké publikovanie aj s citačnými manažérmi. Získajte prehľad o ich možnostiach

Citačné manažéry sú dnes dôležitou súčasťou vedeckého publikovania. Zorientovať sa v ich možnostiach, vďaka ktorým bude vaša práca efektívnejšia, pomôže aktuálne aj online workshop. Odborníci priblížia teoretické informácie no spomenú aj praktické rady.

logo CVTI SR

Písanie vedeckých článkov sa nezaobíde bez citovania a tvorby bibliografických odkazov. Odborníci z Odboru podpory otvorenej vedy a výskumu v Centre vedecko-technických informácií SR (CVTI SR) pripravili pre záujemcov o tému práce s takzvanými citačnými manažérmi online workshop.

 „Pokiaľ vytvárame bibliografiu manuálne, zaberie nám to neskutočne veľa času. Našťastie existujú nástroje, ktoré nám túto činnosť výrazne uľahčia a zefektívnia našu prácu - citačné manažéry.  Taký moderný referenčný manažér však už dávno neslúži len na citovanie. ...“ uvádza Kristína Muráňová, lektorka workshopu z CVTI SR.

Ako konkretizovala, na webinári predstaví dostupné citačné manažéry a prehľad širokej škály ich funkcií. Nezabudneme ukázať možnosti práce  s nimi i spôsob citovania a tvorby bibliografických odkazov pomocou vybraných citačných manažérov.

Online workshop – Prehľad a funkcie citačných manažérov– je pripravený v online priestore na 23. apríla 2021. Záujemcovia sa môžu pridať prostredníctvom živého vysielania v čase od 13:30 do 14:30.


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky