Do začiatku TEDx Youth zostáva necelý deň

  • Dátum: 26.02.2016
     Necelý deň zostáva do začiatku konferencie pre stredoškolákov známej pod značkou TEDx Youth Bratislava. Druhý ročník podujatia sa nevie v duchu headlinu „ONOMATOPOJE“.  Slovná hračka, ktorú toto slovo skrýva a vďaka ktorej si ju každý študent zapamätá má predstavovať Slovensko plné potenciálu a hodnotného obsahu, ktorý na prvý pohľad nevidíme.
     Konferencia pre 300 stredoškolákov z celého Slovenska sa bude konať 27. februára 2016 v Dome kultúry Zrkadlový háj v Bratislave od 8:00 do 22:00 hod. a prinesie odpovede a diskusiu prečo po štúdiách zostať žiť a tvoriť na Slovensku.
     „Počas prednášok i workshopov odznie príbeh prvej slovenskej družice, stretnete ľudí, ktorí svojou prácou menia budúcnosť tu na Slovensku“, priblížila základnú myšlienku Monika Cúciková, spoluorganizátorka tohtoročného TEDu a dodala „Tí najzaujímavejší speakri Vás vnesú do víru myšlienok, ktoré v škole nezažijete a ukážu študentom, že aj na Slovensku sa dajú robiť super veci a je možné si tu nájsť k nim cestu”.
     TEDxYouth Bratislava neprinesie len príbehy; budú to aj bloky workshopov, kde sa rozhodne niečo nové naučíte. Budete si môcť pozrieť výstavu mladých talentovaných umelcov,  môžete sa rozprávať so speakrami z rôznych oblastí, ale aj s rovesníkmi. Každý účastník dostane super goodie-bag do ruky a nové myšlienky do hlavy.
     Už druhý ročník podujatia TEDx Youth sa koná pod záštitou Juraja Draxlera, ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR.
 
Na TEDxe odznejú inšpiratívne príbehy a postrehy:
 
Tomáš Hasala (Nexteria) - Mladí leadri na Slovensku
Tomáš Žáček (Ecocapsule) - Hľadanie slobody v tvorbe
Marek Madro (Ipcko) - Svet sa nezrúti, šťastie v živote
Jakub Kapuš (SOSA) - Prvá slovenská vesmírna družica
Jakub Tomiš (Lepší Dolný Lopašov) - Ako jednotlivec tvorí mienku o Slovensku
Zuzana Fajta (Hemmet) - Ako poraziť strach a začať žiť
Pavol Veselý - Prelomové metódy očnej chirurgie
Dominika Geregová - Mladí a dobrovoľníctvo
Tomáš Kompaník - Svetové slovenské výšivky
Matej Králik (Batsuite) - Riešenia pre nevidiacich 
 
     Konferencia TED (Technology, Entertainment, Design) vznikla v 80. rokoch v Kalifornii a netrvalo dlho, kým sa pod heslom „Ideas worth spreading“, teda „Myšlienky hodné šírenia“, začala šíriť v Amerike a dnes už je známa po celom svete.
Horizont Európa HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku