Do Európskeho týždňa športu sa na Slovensku zapojilo vyše 143-tisíc ľudí

30.09.2016
     Európsky týždeň športu (ETŠ) sa na Slovensku v tomto roku stretol s veľkým záujmom. Celkovo sa u nás v dňoch 10. – 17. septembra uskutočnilo 437 podujatí, čo predstavuje približne šesťnásobný nárast oproti vlaňajšku. Vo vyše 200 mestách a obciach sa do najrôznejších športových aktivít zapojilo viac ako 143 000 detí i dospelých. Vyplýva to z hodnotiacej správy o podujatí, ktorú spracovalo Národné športové centrum z pozície národného koordinátora ETŠ 2016 na Slovensku.
     Oficiálne otvorenie ETŠ v rámci všetkých krajín EÚ sa uskutočnilo v Košiciach 10. septembra 2016 za účasti ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Plavčana, ktorý sa aktívne zapojil aj do nesúťažného behu na 4,2 km v uliciach mesta.
    Národné športové centrum v spolupráci so Slovenským olympijským výborom a mestom Košice zorganizovalo ako súčasť ETŠ aj výchovno-vzdelávacie podujatie „Dotkni sa hviezd“. Jeho súčasťou bola aj účasť známych športovcov: ambasádorky projektu - účastníčky olympijských hier v Riu, bežkyne na 400 m Ivety Putalovej, trojnásobného olympionika a reprezentanta Československa a Slovenska Jozefa Lohyňu a šprintérky na 100 a 200 m Alexandry Bezekovej. Hosťom programu bola aj najúspešnejšia šermiarka slovenskej histórie, trojnásobná olympionička, dnes národná ambasádorka pre šport, toleranciu a fair play Rady Európy Katarína Ráczová.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku