Do celoštátneho kola súťaže v spracovaní informácií na počítači postúpilo 40 študentov

08.03.2016
     Žiaci stredných odborných škôl z celého Slovenska si 9. a 10. marca zmerajú svoje sily v spracovaní informácií na počítači. Už 50. ročník súťaže „SIP 2016“ sa bude konať v priestoroch Obchodnej akadémie v Seredi. 
    
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v spolupráci so Štátnym inštitútom odborného vzdelávania organizujú v poradí už 50. ročník celoštátnej súťaže žiakov stredných škôl v spracovaní informácií na počítači. Súťaž má nielen overiť zručnosti, návyky a rozvoj schopností žiakov k počítačovej gramotnosti, ale tiež ich motivovať k tvorivosti, samostatnosti či zodpovednosti.
     V školskom roku 2015/2016 sa do ôsmich krajských kôl súťaže zapojilo 286 žiakov zo 72 stredných škôl.  
     Do celoštátneho kola súťaže postúpilo na základe výsledkov v krajskom kole v troch súťažných disciplínach spolu 40 študentov.
     Do prvej disciplíny „písanie na počítači“ sa na základe dosiahnutých výsledkov prebojovalo 20 najlepších žiakov, do druhej disciplíny „úprava textu na počítači-UTX“ postúpilo 12 žiakov a v poslednej, tretej disciplíne „wordprocessing – profesionálne spracovanie textu na počítači“ bude spolu bojovať na základe dosiahnutého najvyššieho percenta bodov osem talentovaných mladých ľudí.
     Na vyhodnocovaní výsledkov a výmene skúseností hlavne v oblasti motivácie a uplatňovania individuálneho prístupu k talentovaným žiakom sa podieľala Internetová škola ZAV z Českej republiky, ktorá je partnerom tejto súťaže.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku