Dnes sa začína Týždeň vedy a techniky

09.11.2015
     Prezentácia toho najpútavejšieho, čo sa v oblasti vedy a techniky za uplynulý rok na Slovensku udialo. To je cieľom podujatia s názvom Týždeň vedy a techniky, ktoré dnes slávnostne otvorili v Centre vedy Centra vedecko-technických informácií (CVTI) SR v Bratislave.   
     "Novembrový Týždeň vedy a techniky predstavuje naozaj vhodnú príležitosť osloviť predovšetkým mladých ľudí a osloviť ich tak, aby sa mnohí z nich rozhodli pre vedeckú dráhu,"uviedol dnes vo svojom príhovore minister školstva Juraj Draxler, ktorý spolu so zástupcami univerzitného a vedeckého prostredia slávnostne otvoril podujatie. To potrvá až do nedele 15. novembra 2015. Prednášky, prezentácie, výstavy či workshopy sa konajú po celom Slovensku. Nosnou témou tohto ročníka je svetlo.
     Minister v príhovore zároveň avizoval, že príde k zmenám pri oceňovaní vedcov. Doterajšiu Cenu za vedu a techniku nahradí nová. "Už od budúceho roku plánuje ministerstvo udeľovať vedecké ceny vo veľkolepejšom formáte ako doteraz," uviedol Draxler s tým, že ide o súčasť opatrení na zlepšenie prezentácie slovenskej vedy.
 
Zdroj: SITA
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku