Navigácia

Dnes boli odovzdané najvyššie rezortné ocenenia sv. Gorazda

     Desiatky pedagógov a osobností z oblasti školstva i spoločenského života si dnes z rúk ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Plavčana prevzali Veľké a Malé medaily sv. Gorazda a ďakovné listy. Slávnostné podujatie, ktoré sa konalo pri príležitosti Dňa učiteľov, sa uskutočnilo v priestoroch Hotela Bôrik v Bratislave.
     Ocenení boli pracovníci z celého spektra vzdelávacieho systému - od materskej školy až po univerzity, od pedagógov venujúcich sa žiakom so zdravotným či mentálnym postihnutím, až po tých s mimoriadnym nadaním. Uznanie sa dostalo aj ďalším zamestnancom štátnej správy a školskej samosprávy, odborníkom pôsobiacim na pracoviskách vysokých škôl, pedagógom a vychovávateľom v CVČ, ZUŠ, ako aj učiteľom, ktorí sú už na zaslúženom odpočinku. V dvoch prípadoch bolo udelené ocenenie in memoriam.
     Minister Peter Plavčan vo svojom príhovore vyzdvihol význam a poslanie učiteľského povolania. Zdôraznil, že slovenské školstvo potrebuje dostatok kvalitných a dobrých učiteľov, aby zvládlo výzvy, pred ktorými stojí. Vo svojom prejave sa dotkol tiež pripravovanej reformy vzdelávania, pričom dodal, že jej úspech bude závisieť predovšetkým na spolupráci škôl a pedagógov, ktorí budú kľúčovým prvkom v tomto procese.
     Na záver svojho vystúpenia poďakoval všetkým učiteľom za ich náročnú každodennú prácu a prínos pre krajinu. „Vy všetci ste pre nás krásnym dôkazom, že stojí za to prekonať ťažkosti tohto povolania, ktoré prináša ovocie pre celú spoločnosť. Patrí Vám preto veľká vďačnosť zo strany Vašich žiakov a študentov, ich rodičov, ako aj zo strany zriaďovateľov škôl i samotného štátu,“ dodal Peter Plavčan na záver. 
 

Súbory na stiahnutie


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky