Digiškola sa teší záujmu škôl

17.02.2014
     Do minulého piatku, 14. februára 2014, sa mohli materské, základné i stredné školy prihlásiť do projektu „Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva“. V rámci tohto projektu majú možnosť skvalitniť výučbu prostredníctvom interaktívnych tabúľ, tabletov, notebookov a ďalšieho technického dovybavenia.
     Do projektu sa zapojilo 3 418 škôl, z toho 1 425 materských škôl, 1 478 základných škôl a 515 stredných škôl. Rezort školstva preto už v najbližších dňoch začne vyhodnocovať prihlášky záujemcov podľa výberových kritérií. Následne budú všetky školy o pridelení digitálnych zariadení informované jednak emailom, ale aj prostredníctvom stránky projektu www.digiskola.sk.  
     Materské školy sa tak môžu tešiť na interaktívnu tabuľu s notebookom a s farebnou tlačiarňou. Základné a stredné školy majú možnosť získať k tomuto setu aj vybavenie digitálnej učebne tabletmi. O pridelení tabletov rozhodne kvalita plánovaných aktivít pre využitie tabletov, ktoré školy vypĺňali v rámci registrácie do projektu.
     Projekt "Elektronizácia vzdelávania systému regionálneho školstva" v rámci operačného programu Informatizácia spoločnosti je otvorený školám, ktoré sú otvorené modernej dobe, kde je atraktívny spôsob výučby konkurenčnou výhodou.

Michal Kaliňák
hovorca ministra
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku