Deti búrali bariéry na koncerte Integrácia

04.09.2015
     Viac ako 11- tisíc detí z celého Slovenska zažilo včera nevídaný kultúrny a hudobný program. Na zimnom štadióne v Bratislave si vypočuli také hviezdy ako Olympic, Lúčnica, Nela Pocisková či Rytmus.
     K organizátorom podujatia Integrácia svieti pre všetky deti rovnako 2015 sa pripojil aj minister školstva Juraj Draxler, ktorý siedmy ročník koncertu slávnostne otvoril spolu s prezidentom SR Andrejom Kiskom, predsedom parlamentu Petrom Pellegrinim, ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny Jánom Richterom, primátorom Bratislavy Ivom Nesrovnalom a podpredsedníčkou Bratislavského samosprávneho kraja Gabriellou Németh. Takto podporili myšlienku búrania zdravotných a sociálnych bariér medzi deťmi.
     Program ministra školstva pokračoval stretnutím a diskusiou s viac ako 100 školákmi zo základnej škole na Komenského ulici v Bardejove. Počas krátkej diskusie odpovedal aj na také otázky ako napríklad, čím chcel byť, keď bol ešte dieťaťom, ako vyzerá jeho typický pracovný deň a akým koníčkom sa venuje vo voľnom čase.
     Žiaci sa však zaujímali aj o vážnejšie témy – financovanie športu a pripravované zmeny v tejto oblasti či budovanie školských telocviční a športovísk. Reprezentanti školy sa totiž pravidelne umiestňujú na popredných priečkach atletických súťaží, a tak sa ich táto problematika priamo dotýka. Na záver deti a pedagógovia pozvali pána ministra na návštevu ich školy v Bardejove a rozlúčili sa spoločným fotografovaním.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku