Cyklodeň na ministerstve

Do práce na bicykli. Štátni tajomníci aj zamestnanci ministerstva školstva sa zapojili do vyhlásenej výzvy a podporili kampaň na podporu zdravej a ekologickej dopravy.

Štátni tajomníci aj zamestnanci ministerstva školstva sa zapojili do vyhlásenej výzvy a podporili kampaň na podporu zdravej a ekologickej dopravy

Záver týždňa na ministerstve školstva patril zdravému pohybu. Do práce totiž desiatky zamestnancov, vrátane štátnych tajomníkov, dorazili na bicykloch. „Cyklistická doprava je nielen zdraviu prospešná, ale aj šetrná k životnému prostrediu. V rámci organizovania ministerského cyklodňa chceme aj vlastným príkladom motivovať kolegov, aby aspoň občas vymenili svoje automobily za tento spôsob dopravy,“ svorne deklarovali štátni tajomníci Monika Filipová a Ivan Husár, ktorí prišli na bicykli medzi prvými.

Štátna tajomníčka Filipová zároveň zostavila tím kolegov, ktorý bude do práce počas celého mesiaca dochádzať na bicykli. „Verím, že sme dnes mnohých inšpirovali, pripomínam, že uzávierka prihlášok je do 7. júna,“ doplnil Husár.

Ministerským cyklodňom rezort školstva podporil celoslovenskú kampaň "Do práce na bicykli" (dopracenabicykli.eu), ktorej vyhlasovateľom je Národný cyklokoordinátor pod Ministerstva dopravy a výstavby SR. Koordinátorom a odborným garantom je združenie Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica. Heslom kampane je „Rozvoj cyklistickej dopravy nie je sám o sebe cieľom, ale vysoko efektívnym prostriedkom k dosiahnutiu mesta príjemnejšieho pre život."

Skočiť na začiatok stránky