Centrum pre židovsko-bulharskú spoluprácu Alef organizuje ôsmy ročník literárnej súťaže

  • Foto: TASR
  • Dátum: 28.01.2021

Medzinárodná literárna súťaže mládeže je určená stredoškolákom. Desiati najlepší autori si v lete svoje ocenenie budú môcť prevziať až v bulharskom meste Burgas.

ilustračná foto

Centrum pre židovsko-bulharskú spoluprácu Alef organizuje autorskú literárnu súťaže na tému ,,Kto zachráni jeden ľudský život, zachráni celý svet - poviem vám o svojom záchrancovi v kontexte holokaustu a záchrany Židov počas holokaustu“.

Ponuka je určená pre študentov stredných škôl na Slovensku vo veku 14 až 18 rokov. Autorská literárna práca má byť zaslaná centru v slovenskom jazyku v rozsahu maximálne 5 strán formátu A4 na e-mailovú adresu: center.alef@gmail.com do 1. mája 2021.

Práce vyhodnotí medzinárodná komisia a desiati najlepší autori budú pozvaní na dvojdňové slávnostné odovzdávanie cien v júni 2021 do bulharského mesta Burgas na náklady organizátorov. Ďalšie podrobnosti sa dozviete v priloženom súbore.

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku