Bratislava hostila prvýkrát európske finále suťaže JA-YE Europe Trade Fair 2011

29.03.2011

     Za účasti ministra školstva MŠVVaŠ SR Eugena Jurzycu a štátneho tajomníka MŠVVaŠ SR Jaroslava Ivanča sa 29. marca 2011 konalo európske finále súťaže pre stredoškolákov JA-YE Europe Trade Fair 2011. Na prezentačnom a súťažnom európskom veľtrhu študentských spoločností sa zúčastnili študenti, ktorí v rámci podnikateľského vzdelávania realizujú svoje cvičné spoločnosti. Súťaž sa konala sa pod záštitou predsedníčky vlády Slovenskej republiky Ivety Radičovej.
    Podujatia sa zúčastnilo 50 študentských firiem z 24 krajín Európy. Cieľom súťaže je vyzdvihnúť úspechy študentských spoločností a naučiť ich uspieť v konkurenčnom boji. Počas veľtrhu si študenti môžu otestovať svoje obchodné zručnosti a podnikateľského ducha tým, že prezentujú svoje výrobky a služby verejnosti na zahraničnom trhu.
    Absolútnym víťazom súťaže sa stala študentská cvičná firma Knetter z Holandska, ktorá si odniesla nielen cenu za najlepšiu spoločnosť, ale aj ocenenie za najkrajší stánok na podujatí.  

Fotogaléria

Bratislava 29. marec 2011

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku