Bilaterálne stretnutie SADA s Národnou antidopingovou agentúrou v Moldavsku podporené Svetovou antidopingovou agentúrou (WADA)

  • Foto: ADA SR
  • Dátum: 24.11.2021

KIŠIŇOV- Antidopingová agentúra SR podpísala spoločnú dohodu o spolupráci s Národnou antidopingovou agentúrou v Moldavsku.

logo Antodopingová agentura

Svetová antidopingová agentúra (WADA) podpísala Memorandum o porozumení (MoU) so Stredoeurópskou antidopingovou organizáciou (CEADO). Spolupráca sa týka špecifických aktivít rozvoja antidopingového programu, ktorý zahŕňa Projekt Východoeurópskej regionálnej antidopingovej organizácie (EERADO). Projekt EERADO je tento rok mimoriadne dôležitý, pretože táto regionálna antidopingová organizácia sa má po 13 rokoch dobrej práce na konci roka 2021 rozpustiť s cieľom etablovať samostatné národné antidopingové organizácie.

4. októbra 2021 bola oficiálne spustená záverečná fáza projektu WADA/CEADO/EERADO. Táto fáza je venovaná mentorstvu a praktickej spolupráci. Každej členskej krajine CEADO bola pridelená jedna krajina z EERADO s cieľom pomôcť svojimi skúsenosťami a odbornými znalosťami pri zakladaní/rozvoji národnej antidopingovej organizácie.

Antidopingová agentúra SR a Chorvátska antidopingová organizácia ako členovia CEADO dostali možnosť pomôcť vytvoriť samostatnú nezávislú antidopingovú organizáciu v Moldavsku. Cieľom projektu je ponúknuť kolegom z Národnej antidopingovej agentúre v Moldavsku rady a usmernenia s legislatívnymi a inými predpismi, ako aj efektívnu implementáciu Svetového antidopingového kódexu 2021. Chceli by sme sa zamerať na kritické problémy v oblasti antidopingovej politiky a ich okamžité riešenie.

Bilaterálne stretnutie s Národnou antidopingovou agentúrou v Moldavsku prebehlo v dňoch 22.-23. 11. 2021 za účasti zástupcu Svetovej antidopingovej agentúry Olympie Karavasili.

Horizont Európa HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku