B. Gröhling: Školský rok by sa mal 2. septembra začať na každej škole

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR diskutuje s regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva o situácii, ktorá môže nastať so začiatkom školského roka. Druhý septembrový deň nastúpi 800-tisíc žiakov a študentov do škôl.

Minister školstva Branislav Gröhling zopakoval, že rezort školstva nechce zatvárať školy celoplošne, ale budú to lokálne záležitosti. „Potrebujeme to konzultovať so všetkými regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva. Naša spoluprácu bude teraz veľmi blízka. Potrebujeme sa spoznať a povedať si, kto má aké kompetencie,“ opísal dôvod dnešného stretnutia s riaditeľkou RÚVZ so sídlom v Prešove Janou Mítnikovou.

„Nie sme informovaní, že by sa niekde nemalo začať vyučovanie 2. septembra. Ak by niečo také nastalo, tak by sme nezatvárali celé školy, ale šli by sme na triedy, kde by sme identifikovali jednotlivých ľudí a vyučovanie by pokračovalo ďalej. Až v červenej fáze by sme prešli k dištančnému vzdelávaniu,“ reagoval na aktuálne čísla nakazených koronavírusom minister školstva.

Hygienické opatrenia sú pre školy nastavené celoplošne. Podľa ministra školstva nie je dôvod na to, aby boli niekde opatrenia prísnejšie. V regióne Prešova však bude potrebné riešiť príliv študentov najmä z Ukrajiny. „Bude potrebné zabezpečiť karanténne zariadenia a následne testovania, aby sme ich o trochu viac sledovali, aby tu nevzniklo ohnisko nákazy,“ podotkol Gröhling a dodal, že univerzity v Prešove sú na to pripravené.

Univerzity budú vyčleňovať jednotlivé trakty, kde môžu študenti počkať 5 dní na testovanie a výsledky testovania. Ak budú negatívni, vyučovanie bude normálne prebiehať.


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky